Anne ve Bebek Hizmetleri

Aileden Biri Evde Bakım Merkezi bebek hemşireleri bebek bakımı konusunda annelere destek sağlıyor.

Hastanede geçen heyecanlı birkaç günden sonra nihayet evinize kavuştunuz. Yenidoğan bebeğiniz ile gönlünüzce vakit geçirecek ve 9 aydan beri hazırlandığınız annelik görevinizi elinizden gelen en iyi şekilde yerine getireceksiniz. “Acaba hastanede verilen eğitimin hepsi aklımda kaldı mı?”, “hastanede her işlem için özel bir cihaz kullanıyorlardı, evde bebeğimin ihtiyacını nasıl karşılayacağım?”, “annemin beni büyütürken kullandığı metodlar şimdi de işe yarayacak mı?” gibi sorular zihninizi meşgul etmeye başladığı anda Aileden Biri Evde Bakım Merkezi’nin yenidoğan hemşiresinden destek alabilirsiniz. Hemşiremiz annenin belirlediği zamanda eve gelerek veya görüntülü görüşme ile, önce bebeğin ve annenin bakımını yapıyor, sonra da anneye bebek bakımı konusunda eğitim veriyor.

Bebek masajı, bebeği ile anne arasındaki duygusal bağı güçlendirecek ve yakınlaşmalarını sağlayacak güçlü bir iletişim yolu. Annenin bebeğine sevgiyle ve şefkatle dokunması veya konuşarak iletişim kurması bebeğin sevildiğini, istendiğini, değer verildiğini anlatır. Aynı şekilde anne de masaj sayesinde bebeğini daha yakından tanıyabilir ve onu daha iyi anlayabilir. Yenidoğan hemşiremiz annenin belirlediği zamanda eve gelerek veya görüntülü görüşme ile, anneye bebek masajının faydalarını ve çeşitlerini anlatıyor, sonrasında da uygulamalı eğitim veriyor. Eğitim sırasında anneler yenidoğan bebeğe Yüz masajı, Karın masajı, Kol masajı, Sırt masajı, Bacak masajı, Ayak masajı, Sakinleştirme masajı ve Gaz için yapılması gereken masajı öğreniyorlar.

Yenidoğan hemşirelerimiz sorularınızı yanıtlamak için aramanızı bekliyor! Hafta içi hergün 09.00 – 18.00 saatleri arasında ve Cumartesi günleri  18.00 – 22.00 saatleri arasında Yenidoğan Bebek Danışma Hattı’nı arayarak hemşirelerimize yenidoğanın emzirilmesi, fiziksel gelişimi, hastalıkları kısacası merak ettiğiniz her konuyu görüntülü görüşme sırasında danışabilirsiniz.

Yenidoğan hemşirelerimiz ile tercihinize göre 12 veya 24 saatlik nöbetler şeklinde evinizde hizmet veriyoruz. Nöbet hizmeti ihtiyacınız doğrultusunda sadece gündüz veya sadece gece olabilir veya tüm gün devam edebilir.  Arzu ederseniz sadece 1 gün, 1 hafta veya aylık olarak hizmet alabilirsiniz.

Sohbet Başlat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhabalar, Nasıl yardımcı olabiliriz?